HISTORIA FIRMY „WIKA-BIS” DOBRZYŃSKI SPÓŁKA JAWNA

Początek powstania firmy był to rok 1982, jako firma jednoosobowa „Wytwarzanie Artykułów z Tworzyw Sztucznych”. Profil produkcji firmy to produkcja uszczelek okiennych i gąbek kąpielowych w wąskim asortymencie.
W roku 1986, firma przenosi się do własnych obiektów i przyjmuje nazwę PPH „WIKA” poszerzając asortyment produkowanych wyrobów.
W latach 1990-1995 firma uczestniczyła w corocznych targach kosmetycznych w Poznaniu. W okresie tym pozyskała wielu hurtowych odbiorców.
W roku 1995 firma uzyskała Świadectwo Ochronne na Znak Towarowy.
Lata 1996-2002 firma prowadziła działalność pod nazwą „WIKA-BIS” Spółka Cywilna. W okresie tym firma wprowadziła wiele nowych wyrobów konkurujących z renomowanymi wyrobami na rynku polskim i europejskim.
Okazją do konfrontacji wyrobów naszej firmy były targi międzynarodowe, gdzie uczestniczyliśmy jako wystawcy: „BEAUTY WORLD” we Frankfurcie n/M w latach 2000r, 2001r, 2002r.
Ponadto firma wystawiała swoje wyroby na targach „INTERSZARMA” w Moskwie w roku 2002.
W chwili obecnej firma współpracuje z wieloma hurtowniami i firmami dystrybucyjnymi na terenie całego kraju – sprzedając swoje wyroby pod marką własną jak i pod marką odbiorcy.
Począwszy od powstania firmy czyli od 1982r, dostawcą surowca była firma „POLOPREN” w Zgierzu, a obecnie ”EUROFOAM”, - posiadający certyfikaty międzynarodowe na swoje produkty.
Nasza firma posiada atest PAŃSTWOWEGO ZAKŁADU HIGIENY na cały produkowany asortyment.
www.wika-bis.com.pl